Türkiyenin Forumu

Kayıt Olmak İçin Kayıt Ol Butonuna Basınız.

Giriş Yapmak İçin Giriş Yap Butonuna Basınız.

Butonu Kapatmak İçin Do Not Display Again Butonuna Basınız.
Türkiyenin Forumu

ƒσяυмтυякєу єη ιуι ѕιтєηιz!
        Türkiyenin ForumuHoşgeldin : Misafir
En son girişin :
Mesaj Sayın : 3

AnasayfaGaleriKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Halo Combat Evolded Online oynamak!

YazarMesaj
_behlül_
siTeæahibi
siTeæahibi

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
5Tane
UyarıAlmamis
Rep Gücü : 2147483647

Kişi sayfası
siset:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Halo Combat Evolded Online oynamak!   Salı Şub. 02, 2010 12:46 pm

• Birçok kişi Halo Combat Evolved'ı oynadı ve çok sevdi fakat bu oyunu online oynayamamaktan muzdarip.Ben de bu soruna elimden geldiğince derman olmaya çalışacağım.

1-Öncelikle Xfire'ı indirmeniz gerekiyor.www.xfire.com'dan Xfire'ı indirebilirsiniz.Xfire'da serverin üstüne tıkladığınızda ping seviyesini ve doluluk oranını anında görebilirsiniz.Bu da,oyun serverlarına girebilmek için daha çok zaman kazandırır.Xfire'ı indirdikten sonra Xfire'dan üyelik alıyorsunuz.
    2-Halo'yu bilgisayarınıza yüklüyorsunuz ve ***** yapıyorsunuz.***** yapmasanız da olur o ayrı mevzu.Olur da multiye alışamazsanız -benim gibi- single da oyuna ısınmaya çalışabilirsiniz.
    3-Halo'ya giriyorsunuz."Multiplayer" a daha sonra da "Internet" e tıklıyorsunuz.Checking for Updates diyor.Biraz bekliyorsunuz.Patch güncellenince serverlar geliyor ve oyuna giriyorsunuz.O da ne!CD key is invalid hatası alıyor,apışıp kalıyorsunuz.Üzülmeyin yav.Demokrasilerde çare tükenmiyor.
    4-İşte geldik en can alıcı bölüme.http://rapidshare.com/files/14521072..._CE_SphinX.rar linkinden Halo Custom Edition'u indiriyorsunuz.76.42MB.Yükleme bitince rar dosyasını açıyorsunuz ve içindeki exeyi çalıştırıyorsunuz.Halo'nun bulunduğu klasörü seçiyorsunuz ve Custom Edition'u yüklüyorsunuz.
    5-Yüklenme tamamlanınca xfire'ı tekrar kapatıp açıyorsunuz.Bir Bakıyorsunuz bakıyorsunuz Halo Custom Edition'u bulamıyorsunuz.Xfire Halo Custom Edition'u bilgisayarınızda tespit edememiş.Okkalı bir küfür basıyorsunuz tabi.Ama dikkat edin.Hızınızı alıp da deli danalar gibi oraya buraya zarar vermeyin.Dedik ya,ülkemiz demokrasiyle yönetiliyor.Dolayısıyla çare çok efendim,üzülmeyiniz.
    6-Xfire ekranını açıyorsunuz.Üstte "Tools" sekmesi var.Tıklıyorsunuz.Oradan "Options" a tıklıyorsunuz.Orada "Games" diye bir yer var.Oraya da tıklıyorsunuz."Installed Games" ve "Not Installed Games" diye iki bölüm var."Not Installed Games" bölümünden "Halo Custom Edition" a bir kere tıklıyorsunuz.İki kere değil.Yanda "Manuel Setup" var onu işaretliyorsunuz.Sonra path bölümünün altında "Browse" var ona tıklıyorsunuz.Halo CE'nin bulunduğu klasörü seçip OK'a basıyorsunuz.Dikkat edin Halo demiyorum daha önce HALO KLASÖRÜNE ATTIĞIMIZ HALO CE KLASÖRÜnü diyorum.Aman haa!
    7-Bu işlemleri bitirdikten sonra Halo serverlarının altında bir de Halo Custom Edition serverları belirdiğinde seviniyor,tasavvufi bir hal alıyor,demokrasiyle yönetildiğimiz için Rabb'a şükrediyorsunuz.Hatta hızınızı alamıyor,evin içinde sloganlar atmaya başlıyorsunuz ki ebeveynleriniz sizi anarşik ilan ediyor.Neyse,serverları "refresh"liyoruz.İstediğimiz servera girip oynuyoruz.

Birkaç ilave ve tavsiye yapayım.
    Öncelikle ben ve bir arkadaşım dışında Halo CE oynayan bir Türk'e rastlamadım.Aslında rastladım,ama ben rastlamamış sayıyorum.Türk serveri var mı derseniz arada bir açılıyor,adı "Roket ve tank".Peki serverda Türk var mı?derseniz Türk de var.İbrahim diye bir arkadaş var mesela,veya Mülayim var King(TR) diye biri var.Ama arkadaşlar demokrasiden fazlasıyla nasiplerini almışlar.Türkçe konuşmak yerine ingilizce konuşmayı yeğliyorlar efendim."I game hate Halo" diye bir cümle kurunca jeton düştü tabii,İngiliz olmadıklarını anlayıverdim.

HALO GE2,HALO GE3 HALO GE4 serverlarında oynuyorum genellikle.Zaten server listesinin en başında çıkıyorlar.Xfire'dan irtibata geçmek isteyenler özel mesaj atabilirler.Seve seve rehberlik ederiz Halocu gençliğe evelallah.

Saydığım serverlar dışında bir servera girmek istediğinizde fakat "map" hatası aldığınızda kafayı yemek mümkün olabiliyor."Ulan hepsinde de olmaz ki" diye geçirebiliyorsunuz içinizden.Ülkemiz bir diktatöryayla mı yönetiliyor?Hayır!O zaman her şeyin bir çözümü var.Oynamak istediğiniz haritayı http://halomaps.org dan indirebiliyorsunuz.Halo klasörüne yüklediğimiz Halo CE klasörünü açıyoruz ve oradaki maps klasörüne dilediğimiz mapi atabiliyoruz.

Kolay gelsin.Umarım faydalı olabilmişimdir.

`·.¸¸.·´´¯`··._.·ÜYE ìmZÄ$|`·.¸¸.·´´¯`··._.·
http://forumturkey.benimforum.biz

Halo Combat Evolded Online oynamak!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SahilMt2 Online